Koktajl warzywny oczyszczający

10 stycznia 2020

Dbanie o zdrowie coraz bardziej popularne

Współcześnie dbanie o prawidłową dietę znacznie zyskało na popularności. Wynika to głównie z faktu, że jest znacznie większa świadomość dotycząca jakości spożywanych posiłków. Właśnie z tego powodu koktajle owocowe i warzywne są coraz częściej wybierane jako zamiennik niezdrowych przekąsek spożywanych pomiędzy głównymi posiłkami. Dużą wagę przywiązuje się do tego, aby były one niepasteryzowane, wykonane z produktów uprawianych w sposób naturalny oraz pozbawionych szkodliwych ulepszaczy.

Dowiedz się jak działa koktajl warzywny oczyszczający

Dlaczego to właśnie koktajl warzywny oczyszczający cieszy się największą popularnością? Wynika to głównie z faktu, że ma on dobroczynny wpływ na cały organizm. Szacuje się, że już jedna butelka koktajlu to prawdziwa bomba witaminowa. Wynika to głównie z faktu, że do jej przygotowania potrzeba od 1,5 kg do 2 kg warzyw i owoców. Głównym zadaniem soku oczyszczającego jest przywrócenie równowagi kwasowo-zasadową ustroju. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, że owoce i warzywa mają różny skład chemiczny. Tylko prawidłowe dobrane składniki gwarantują uzyskanie oczekiwanych efektów.

Poznaj wszystkie korzyści dla Twojego organizmu i samopoczucia

Koktajl warzywny oczyszczający dzięki bogatej zawartości witamin przywraca naturalną energię oraz przyczynia się do redukcji masy ciała. Wynika to głównie z faktu, że nie tylko uzupełnia cenne minerały, ale także przyspiesza perystaltykę jelit, wspomagając trawienie zbędnych produktów przemiany materii. Dodatkowo koktajl oczyszczający pomaga pozbyć się nagrodzonych w organizmie szkodliwych substancji. Dzięki temu również nasz metabolizm znacznie przyśpiesza, co przekłada się na redukcję masy ciała. Koktajl warzywny oczyszczający jest szczególnie polecanym osobom, którym brakuje energii, cierpią na przewlekłą senność lub też narażeni są na silny stres.

Jak zrobić zdrowy koktajl warzywny oczyszczający

Samodzielne przygotowania koktajlu warzywnego oczyszczającego nie jest prostym zadaniem. Wynika to nie tylko z braku czasu, ale również procesom, jakim poddawane są poszczególne składniki. Dodatkowo kupując samodzielnie warzywa i owoce, nie mamy pewności co do ich jakości. Wszystkie te czynniki sprawiają, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowych koktajli oczyszczających. Wiele tego rodzaju produktów tłoczonych jest na zimno, a więc nie są one poddawane procesom pasteryzacji. Koktajle oczyszczające nie zawierają konserwantów ani cukru, dzięki czemu ich właściwości zdrowotne są od razu odczuwalne przez organizm. W zależności od potrzeb można zdecydować się na zakup pojedynczego produktu lub też kilkudniowej kuracji.