Detoksykacja organizmu. Jak oczyścić organizm z toksyn?

21 lutego 2020

Detoks organizmu to temat, którego popularność nie maleje – a wręcz przeciwnie. Coraz więcej osób chce żyć zdrowo, czuć się lepiej, młodziej, bardziej rześko. Nierzadko w tym dobrym samopoczuciu przeszkadza nam… własny organizm. Ciało, które nie czuje się dobrze samo ze sobą, pełne produktów przemiany materii, których trudno się pozbyć. Jak więc wspomóc organizm w oczyszczaniu?

Naturalny detoks organizmu

Trzeba na początku podkreślić, że ciało człowieka wyposażone jest w narządy mające na celu usuwanie, odprowadzanie, metabolizowanie szkodliwych związków na zewnątrz. Służą do tego przede wszystkim nerki i wątroba. Ale są sytuacje, w których organy te niedomagają lub organizm na do czynienia z takim nasileniem toksycznych „odpadów”, że potrzebuje pomocy. Wtedy do boju powinny wkroczyć takie składniki, jak woda, mikroelementy i witaminy. Woda to środowisko, w którym rozpuszczają się szkodliwe związki i stają się łatwiejsze do usunięcia. Z kolei mikroelementy i witaminy są nieodzowne w celu wspomagania pracy enzymów i komórek w organizmie. Bez witamin i składników mineralnych nie mogłyby powstawać wspomniane enzymy, a także funkcjonowanie i powstawanie komórek byłoby zagrożone. 

Połączmy wodę, witaminy i składniki mineralne

Można pić wodę, ale zabraknie w niej witamin i odpowiedniej ilości składników mineralnych. Z kolei wspomniane składniki odżywcze można na przykład suplementować, ale wówczas istnieje ryzyko, że zapomnimy o odpowiedniej podaży wody. W tym miejscu na ratunek przychodzą nam soki oczyszczające. Oczyszczanie organizmu sokami łączy w sobie wszystkie elementy – wodę, bowiem jest ona zawarta w owocach i warzywach w dużych ilościach, a także witaminy i składniki mineralne naturalnego pochodzenia – bo też ze świeżych owoców i warzyw! 

Formy kuracji sokami

Koktajle oczyszczające można spożywać jako dodatek do codziennej, standardowej diety, albo zrobić z nich swoistą terapię detoksykującą (lub wspomagającą naturalny detoks organizmu). Najbardziej popularne to sokowa dieta 1 dniowa, podczas której przez jeden dzień na każdy posiłek wypijamy sok o odpowiednim, zbilansowanym składzie i nieziemskim połączeniu smakowym (przepisy są specjalnie komponowane przez specjalistów, więc nie ma tu mowy o przypadkowym łączeniu produktów!). Taką jednodniową kurację można przedłużyć – dieta 5 dniowa zakłada prawie tydzień oczyszczającej kuracji sokami i przynosi jeszcze lepsze efekty w postaci niższej masy ciała, odżywionej cery, jaśniejszego myślenia i lepszego samopoczucia. 

Najnowsze

06 sierpnia 2020, godz. 12:55
Sok z buraków - dopuszczalny doping
30 lipca 2020, godz. 11:37
Soki jako świetne źródło antyoksydantów
05 czerwca 2020, godz. 10:18
Poprawa koncentracji i samopoczucia dzięki pysznym sokom
27 maja 2020, godz. 10:00
Zielone soki
08 kwietnia 2020, godz. 11:21
Czy soki z owoców i warzyw działają przeciwwirusowo?