Czy koktajl może być wytrawny?

12 sierpnia 2019

Koktajl Czerwony Meksyk

Czy koktajl Zdrowej Terapii Sokowej może być wytrawny?

Ależ tak!

Przedstawiamy koktajl CZERWONY MEKSYK, którego bazą jest pomidor z czerwoną papryką, selerem naciowym i szczyptą pieprzu Cayenne.

Mało kto serwuje te najchętniej spożywane warzywa w postaci soku. Nasi specjaliści znają cenne właściwości pomidorów i dlatego zadbali o ich obecność w diecie sokowej.

Pomidory stanowią cenne źródło składników odżywczych. Zawierają mnóstwo witamin, szczególnie C, a także witaminy K, E, A, witaminy z grupy B oraz kwas foliowy. Dodatkowo dostarczają znacznych ilości fosforu, żelaza, magnezu, cynku, wapnia oraz rzadko spotykanych w produktach spożywczych mikroelementów, takich jak mangan, miedź i kobalt.

Jedna z najcenniejszych substancji zawartych w pomidorach to likopen, któremu owoce zawdzięczają intensywnie czerwoną barwę. Jest on najsilniejszym antyutleniaczem z grupy karotenoidów. Organizm ludzki nie jest w stanie wyprodukować tej substancji samodzielnie, dlatego należy dostarczać ją z pożywieniem aby opóźnić procesy starzenia, zabrać o odporność, zmniejszyć ryzyko wystąpienie chorób układu krwionośnego oraz oczyścić organizm.

Pij na zdrowie!

Najnowsze

24 kwietnia 2020, godz. 08:32
Wyciskanie soków metodą Cold Press
soki ze szpinakiem 20 września 2019, godz. 21:56
Szpinak - jeden z bohaterów diety sokowej
Sok z buraków 02 września 2019, godz. 12:46
Burak - często niedoceniane warzywo
Sok z ananasów 26 sierpnia 2019, godz. 12:07
Ananasy najwyższej klasy!