Czy dieta wpływa na wygląd naszej skóry?

09 stycznia 2020

Chodzimy do kosmetyczek, robimy różnego rodzaju mniej lub bardziej inwazyjne zabiegi na twarz i całe ciało… a często zapominamy o tym, że skóra to odbicie tego, czym odżywiamy organizm. Zanim zaczniemy wydawać krocie na poprawienie urody, dodanie blasku zmęczonej cerze, odżywienie odwodnionej skóry i wyciszenie na niej stanów zapalnych – lepiej przemyśleć, co i ile zjadamy na co dzień i zmienić pewne złe nawyki. A jakie?

Ile płynów wypijasz?

Głównym problemem związanym ze skórą jest to, że większość osób boryka się z odwodnioną i przesuszoną cerą oraz naskórkiem całego ciała. To po pierwsze wynik słabej naturalnej okrywy lipidowej skóry, ale po drugie to efekt niskiego spożycia wody i płynów na co dzień. Owszem, wypijamy dużo kaw, herbat. Ale to, co jest dla skóry najlepsze, to po prostu woda. Powinniśmy wypijać jej dziennie około 1,5 litra, a reszta płynów powinna być tylko dodatkiem do tego bilansu. Jeśli nie przepadasz za zwykłą wodą, dodaj do niej plasterki cytryny, pomarańczy czy ogórka, możesz dołożyć także odrobinę miodu albo wymieszać ją z sokami. Ba, nawet sam świeży sok z owoców czy warzyw zawiera dużą ilość naturalnej wody z tych produktów, dlatego jak najbardziej warto wprowadzać owocowo-warzywne koktajle oczyszczające do swojego menu. 

Ile owoców i warzyw spożywasz?

Owoce i warzywa to istne bomby witaminowe, a tym samym produkty o ogromnym wpływie na wygląd skóry. Zawarte w nich mikroelementy: witaminy C, A, E, D, B, a także cynk, miedź, mangan – to jedne z najkorzystniejszych dla skóry składników. Działają one w różny sposób – jako antyoksydanty chroniące komórki skóry przed wolnymi rodnikami, albo jako elementy enzymów mających wpływ na funkcjonowanie skóry i jej przebudowę. Warto pamiętać, by dziennie spożywać co najmniej 5 porcji owoców i warzyw – najlepiej z przewagą tych drugich oraz na świeżo (surowo). Ile to jedna porcja? Bardzo niewiele – bo dotyczy to jednego średniego owocu lub warzywa albo 2-4 sztuk drobniejszych okazów. Co więcej, porcją owoców lub warzyw może być też sok. Nie bez powodu terapie sokami owocowo-warzywnymi zyskują tak dużą popularność – w ramach trwającej od 1 do 7 dni diety sokowej codziennie spożywa się tylko soki z owoców i warzyw. To ogromna bomba antyoksydantów i witamin, których spożycie z pewnością odbije się bardzo korzystnie na wyglądzie cery.

Twoja dieta nie wygląda zbyt dobrze?

Ty pewnie w takim razie też… Ale jest na to sposób, nawet jeśli nie masz czasu na robienie zakupów i gotowanie świeżych potraw. Catering dietetyczny a nawet zaplanowane oczyszczanie organizmu sokami mogą być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. To wygodne i smaczne formy podania organizmowi dużej ilości witamin, składników mineralnych i antyoksydantów. Obojętnie, której opcji nie wybierzesz, możesz mieć pewność, że wykorzystane w niej świeże i wartościowe produkty korzystnie wpłyną na stan Twojej skóry na całym ciele.

Najnowsze

06 sierpnia 2020, godz. 12:55
Sok z buraków - dopuszczalny doping
30 lipca 2020, godz. 11:37
Soki jako świetne źródło antyoksydantów
05 czerwca 2020, godz. 10:18
Poprawa koncentracji i samopoczucia dzięki pysznym sokom
27 maja 2020, godz. 10:00
Zielone soki
08 kwietnia 2020, godz. 11:21
Czy soki z owoców i warzyw działają przeciwwirusowo?