Cudowne właściwości soku z ananasa

06 lipca 2020

Egzotyczny owoc, który kojarzy się wielu z latem bądź z Brazylią, skąd też pochodzi. Ananas ma cudowne właściwości i działanie na nasz organizm. Tutaj należy wspomnieć o wyjątkowym enzymie, który nazywa się bromelaina. To dzięki temu enzymowi ananas jest tak cennym owocem, nie tylko smakowym, choć trudno znaleźć osobę, która nie przepada za jego słodkim smakiem.

 

Jaki najlepszy jest moment na sok z ananasa?

Spożywanie pięciu porcji warzyw i owoców w różnych proporcjach nie jest łatwe mimo, iż mamy dostęp do egzotycznych owoców niemalże cały rok. Jednak najlepszą opcją jest spożywanie soków, które możemy pić między posiłkami. Sok z ananasa jest źródłem wielu witamin i minerałów, a także ma wspomniany enzym, bromelainę. Zawsze znajdzie się dobry pretekst, by wypić sok z ananasa, choćby w postaci smoothie lub bezalkoholowego drinka. Warto poświęcić uwagę enzymowi.

 

Jaki jest wpływ bromelainy na właściwości soku z ananasa?

Bromelaina jest niezwykle dobroczynnym enzymem, które nasz żołądek dostarcza do układu krwionośnego, a potem możemy spodziewać się efektów. Źródło bromelainy znajduje się w rdzeniu ananasa, który podczas wyciskania i mielenie w największej ilości trafia do soku. Ananas dzięki temu enzymowi jest znany z właściwości, które potwierdziły badania, przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz przeciwobrzękowe. Picie codziennie soku z ananasa może pomóc w leczeniu zapalenia stawów oraz w regeneracji po urazach sportowych. Bromelaina zmniejsza obrzęki i siniaki.

Szybciej dojedziemy do sił po operacji, gdy będziemy spożywać ją na czczo. Oprócz bromelainy w soku z ananasa znajdziemy:

 

  • mangan,

  • beta karoten,

  • witaminę C

  • witaminę E

  • krzem

Wszystkie te cenne witaminy oraz pierwiastki korzystnie wpływają na nasz organizm. Mangan jest odpowiedzialny za przyswajanie wapnia, dlatego przeciwdziała osteoporozie. Natomiast beta karoten buduje nasz układ odpornościowy i polepsza wzrok. Sok z ananasa jest dobrym uzupełnieniem diety podczas przesilenia sezonowego, kiedy jesteśmy narażeni na infekcję.

 

Jak działa sok z ananasa?

Bomba witaminowa w postaci soku z ananasa działa na nasz organizm leczniczo i jest również afrodyzjakiem, ponieważ jego słodki smak pobudza hormony miłości i również dostarcza wielu witamin. Wariacji na łączenie ananasa z innymi owocami jest bez granic, można dodawać sok z ananasa niemalże do każdego napoju czy choćby do deseru lodowego. Ananas często gości na stołach podczas imprez rodzinnych, a teraz powinien stać się również częstszym gościem właśnie w formie soku.

 

Ananas jest wykorzystany w naszych sokach:

SOK DIETETYCZNY ZŁOCISTE MIAMI SOK DIETETYCZNY SŁONECZNA KALIFORNIA SOK DIETETYCZNY HAWAJSKA PRZYGODA SOK DIETETYCZNY HISZPAŃSKA NUTA
SOK DIETETYCZNY KARAIBSKA PLAŻA SOK DIETETYCZNY ZIELONA WYSPA SOK DIETETYCZNY TROPIKALNA TAJLANDIA  

 

Najnowsze

13 października 2020, godz. 11:47
Czerwona kapusta
13 października 2020, godz. 11:45
Burak
13 października 2020, godz. 11:43
Wiśnia
13 października 2020, godz. 11:40
Kiwi
13 października 2020, godz. 11:38
Marchew